استایل خودت را داشته باش !

چگونه استایل مخصوص خود را پیدا کنیم؟

هر موجودی در هستی در نوع خودش منحصر به فرد است و همین عامل جذابیت یکایک ما است. مجسم کنید دنیایی را که هر کسی برای خودش سبکی دارد؛ حتی تصورش هم جذاب و دل انگیز است.

گاهی سنت شکنی ها و شبیه هم نبودن ها، نتایج جالبی دارند. درست مثل همین موضوعی که در حال پرداختن به آن هستیم.

 

 

چطور است دست به کار شویم و امتحان کنیم؟         

برای اینکه بتوانیم استایل جذاب خود را داشته باشیم ابتدا باید خودمان و خصوصیاتمان را کاملاً و به درستی بشناسیم.

برای مثال کسانی که در محیط های خانوادگی منظم و قانونمند بزرگ شده اند به طور معمول بیش از همه از استایل کلاسیک استفاده می کنند. نه اینکه این استایل به خودی خود ایرادی داشته باشد.

 

مساله اینجاست که ممکن است سبک آن شخص نباشد. این درحالی است که شخص دیگری که در محیطی بوده است که همه افراد تیپ های کژوال را می پسندیده اند ممکن است به این فکر هم نیافتد که می شود طور دیگری لباس پوشید و چه بسا اگر به فکرش برسد آن را امتحان کند و از آن خوشش بیاید …

ناگفته نماند که خیلی از افراد هم طبع تنوع طلبی دارند و متنوع پوشیدن انتخابشان است. ( خود بنده هم از این دست افراد هستم)

چطور سبک مورد علاقه مان را پیدا کنیم؟

 

بگذارید با یک مثال شروع کنیم :

شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که دوست دارند کاری را انجام دهند که دارای برنامه ی مشخصی است، در واقع در این نوع کارها بهتر ظاهر می شوند و بهتر دوام می آورند و شغل های کارمندی برایشان جذاب تر است. می توان گفت این افراد معمولا به سبک های کم ریسک تر مثل “کلاسیک” و “مینیمال” تمایل دارند.

فردی با خصوصیات بالا وقتی وارد یک فروشگاه پوشاک می شود، اول به سمت لباس هایی با رنگ های رسمی می رود که بتواند آنها را همه جا استفاده کند و مدل ها و طرح هایی را انتخاب می کند که کمتر جلب توجه می کنند. کیفی را برمی دارد که با لباسش هماهنگ باشد و درعین حال جنسش با دوام باشد مثل چرم یا  چرم مصنوعی یا کفشی که حتما مشکی باشد و ساده و در عین حال شیک.

در نقطه ی مقابل این افراد آنهایی هستند که سبک های آزاد و راحت مثل “بوهو” یا “بوهمین” و “کژوال” یا “کژال” را انتخاب می کنند.

 

نکنه :

یک: البته که همانطور که قبلا هم تاکید شد هیچکدام از این سبک ها بد یا خوب نیستند و فقط متفاوند !

دو:  مثال ذکر شده در واقع دو سر یک طیف هستند و افراد معمولا داخل این بازه قرار می گیریم. به این معنی که ممکن است بیشتر سبک کلاسیک را انتخاب کنیم و کمتر بوهو را و یا برعکس.

ما حتا می توانیم با ترکیب کردن رنگ، جنس و سبک پوشش خود مطابق با خلق و خوی درونی مان، سبک خودمان را ابداع کنیم!

Upload Image...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *