استایل مانتو و دامن شلواری

مانتو مدل Pit (لینن)

“مانتو” از کجا آمد؟

پیشینه ی مانتو، روپوش یا ردا که اولین بار توسط فرانسه وارد کشورهای دیگر شد و مردم به عنوان روپوش بر روی لباس‌های دیگرشان استفاده می‌کردند، پیشینه ی به قرن هفده و هجده میلادی باز‌ می گردد.

در زمان های قدیم مانتوها توسط کارگران کارخانه ها و خدمتکاران به عنوان روپوشی برای محافظت از کثیف شدن لباس‌ های زیرین استفاده می شده است.

اما در گذر زمان و با ورود به کشورهای دیگر، جای خود را در صنعت مد و حجاب نیز باز کرد.

در ایران و به خصوص بعد از انقلاب سال 1357 مانتوهای ساده ی اِپُل دار به عنوان حجابِ بانوان مورد استقبال دستگاه دولتی قرار گرفت.

ولی با گذشت زمان، استایل و سبک های جدیدی توسط طراحان لباس ابداع شد که مورد استقبال سلیقه های مختلف جامعه قرار گرفت و دیگر فقط به عنوان پوششی برای حجاب در نظر گرفته نمی شد.

از جمله استایل های هنری، بوهو، کژوال، وینتیج، کلاسیک و …

 

دسته بندی مانتو

مانتوها به دو دسته اصلی تقسیم می‌ شوند:

مانتوهای جلو بسته ی بلندی که تا قوزک پا را پوشش می‌ دهند و هیچ لباسی از زیر آن مشخص نیست و نیازی به ست کردن با لباس های دیگر نمی باشد

و اما دسته ی دوم مانتوهای کوتاه و جلوباز بلندی که پوشاک زیرین آن نقش مهمی در تکامل و زیبایی مانتو دارند. مانند شومیز، تونیک، انواع مختلف شلوار های تنگ و گشاد، دامن و دامن شلواری که امروزه طرفدار زیادی میان بانوان پیدا کرده است.

چون می تواند همزمان به عنوان استایل روزمره و خیابانی و در مهمانی و دورهمی ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

ست مانتو و دامن شلواری

در واقع دامن شلواری هر دو مزیت شلوار و دامن را با هم دارد و گزینه ی مناسبی برای فصل تابستان و بهار است و با هر استایلی به راحتی و زیبایی ست می شود. حال فرقی نمی کند که مانتوی ترکیب شده با آن بلند باشد یا کوتاه و یا جلو باز.

نکته مهم دیگری که در ارتباط با استایل مانتو و دامن شلواری وجود دارد این است که این ست حس خنکی و راحتی را که مناسب فصل های گرم سال هستند به خوبی القا می کند.

از اینجا و اینجا می توانید ست مانتو و دامن شلواری اوداچه را ببینید.
دو محصول فوق، حاصل بررسی ها و سعی و خطاهای بسیاری جهت بهینه کردن یک استایل روزمره شیک است.

 

در صورت مشاهده کالاهای پیشنهادی مان، ما را از نظرات سازنده خود بهره مند سازید.

مزون اٌداچه ( فروشگاه )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *