اوُدا مَگ

استایل مانتو و دامن شلواری

مانتو تکک جیب یشمی

“مانتو” از کجا آمد؟

پیشینه ی مانتو، روپوش یا ردا که اولین بار توسط فرانسه وارد کشورهای دیگر شد و مردم به عنوان روپوش بر روی لباس‌های دیگرشان استفاده می‌کردند، پیشینه ی به قرن هفده و هجده میلادی باز‌ می گردد.

در زمان های قدیم مانتوها توسط کارگران کارخانه ها و خدمتکاران به عنوان روپوشی برای محافظت از کثیف شدن لباس‌ های زیرین استفاده می شده است.

اما در گذر زمان و با ورود به کشورهای دیگر، جای خود را در صنعت مد و حجاب نیز باز کرد.

در ایران و به خصوص بعد از انقلاب سال 1357 مانتوهای ساده ی اِپُل دار به عنوان حجابِ بانوان مورد استقبال دستگاه دولتی قرار گرفت.

ولی با گذشت زمان، استایل و سبک های جدیدی توسط طراحان لباس ابداع شد که مورد استقبال سلیقه های مختلف جامعه قرار گرفت و دیگر فقط به عنوان پوششی برای حجاب در نظر گرفته نمی شد.

از جمله استایل های هنری، بوهو، کژوال، وینتیج، کلاسیک و …

 

 

دسته بندی مانتو

مانتوها به دو دسته اصلی تقسیم می‌ شوند:

مانتوهای جلو بسته ی بلندی که تا قوزک پا را پوشش می‌ دهند و هیچ لباسی از زیر آن مشخص نیست و نیازی به ست کردن با لباس های دیگر نمی باشد

و اما دسته ی دوم مانتوهای کوتاه و جلوباز بلندی که پوشاک زیرین آن نقش مهمی در تکامل و زیبایی مانتو دارند. مانند شومیز، تونیک، انواع مختلف شلوار های تنگ و گشاد، دامن و دامن شلواری که امروزه طرفدار زیادی میان بانوان پیدا کرده است.

چون می تواند همزمان به عنوان استایل روزمره و خیابانی و در مهمانی و دورهمی ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

ست مانتو و دامن شلواری

در واقع دامن شلواری هر دو مزیت شلوار و دامن را با هم دارد و گزینه ی مناسبی برای فصل تابستان و بهار است و با هر استایلی به راحتی و زیبایی ست می شود. حال فرقی نمی کند که مانتوی ترکیب شده با آن بلند باشد یا کوتاه و یا جلو باز.

نکته مهم دیگری که در ارتباط با استایل مانتو و دامن شلواری وجود دارد این است که این ست حس خنکی و راحتی را که مناسب فصل های گرم سال هستند به خوبی القا می کند.

از اینجا و اینجا می توانید ست مانتو و دامن شلواری اوداچه را ببینید.
دو محصول فوق، حاصل بررسی ها و سعی و خطاهای بسیاری جهت بهینه کردن یک استایل روزمره شیک است.

 

در صورت مشاهده کالاهای پیشنهادی مان، ما را از نظرات سازنده خود بهره مند سازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.