استایل چیست؟

درباره استایل بدانیم

همانطور که می دانید استایل واژه ای است که در زبان انگلیسی بکار می رود و در فرهنگ لغت فارسی به معنی شیوه و مدل می باشد که در زمینه های مختلف، معنای مختص خود را پیدا می کند.

به عنوان مثال هنگامی که صحبت از استایل شخصی می شود، منظور نمود بیرونی آن شخص می باشد که تفکرات، عقاید، و شخصیت او را مشخص می کند.

 

در ارتباطات فردی معمولا چیزی که بیننده در چند ثانیه ی ابتدایی برخورد می بیند، در ذهنیت او از شما بسیار مؤثر خواهد بود.

پوشاک، اکسسوری و حتی حرکات و زبان بدن و هر آنچه که در این دسته بندی ها جای می گیرد نشانه ای از شیوه، سبک و در واقع سلیقه شما می باشد که به آن استایل می گویند.

 

 

انواع استایل

در دنیای مد استایل های مختلفی تعریف می شود که افرادی که علاقمند به فعالیت در این زمینه می باشند، می توانند به صورت تخصصی هر کدام از آنها را دنبال کنند. با ما باشید تا چند استایل متداول و کاربردی را بررسی کنیم:

 

استایل مینیمال

سادگی و راحتی در این استایل حرف اول را می زند و در آن رنگ های خنثی و رسمی مانند بژ، سرمه ای، خاکستری و از این دست و پارچه های بدون نقش و نگار و اکسسوری ظریف و کوچک استفاده می شود و کاربرد آن معمولاً در قرارهای کاری می باشد.

 

استایل ماکسیمال

که نقطه مقابل مینیمال محسوب می شود و در آن شلوغی و استفاده از رنگ های تند، نقش و نگارهای اغراق آمیز و اکسسوری های بزرگ جلب توجه می کند.

 

استایل ورزشی

همانطور که از اسم آن برمی آید، استفاده از لباس های ورزشی و راحت، کشی، کفش های کتانی و استفاده از کوله پشتی و سربند از ویژگیهای آن می باشد.

 

استایل هنری

معمولاً افرادی که علاقمند به استفاده از لباس ها و زیورآلات به سبک های خارج از عرف و متفاوت هستند، از این استایل استفاده می کنند.

 

استایل کلاسیک

استایل دیگری که در مقاله بعدی هم بیشتر به آن خواهیم پرداخت ، یکی از محبوب ترین و عام پسند ترین انواع استایل می باشد.

آنچه که استایل کلاسیک را از سایرین متمایز می سازد، کاربردی بودن آن در همه محفل ها و تجمعات اجتماعی و حتی فصول سال می باشد که آن هم به دلیل عدم پیروی آن از مد، سادگی و رسمی بودن آن است.

استفاده از رنگ های خنثی مانند رنگ های تیره، کرم و قهوه ای، طوسی و … ،  فیت بودن سایز لباس ها، استفاده از اجناس پنبه، کتان و پشم و کاربرد نقوش چهارخانه، راه راه و … از ویژگیهای این استایل می باشد.

 

 

استایل عامل جذابیت و نفوذ

حتما برای شما هم بسیار اتفاق افتاده که زمانی که با قدم های بلند و سریع، غرق در افکارتان در خیابان به سمت جلو حرکت می کردید، رشته افکارتان با عبور عابری بهم بریزد و حتی بدون اینکه متوجه باشید مدت زیادی به آن فرد خیره بمانید.

بله این دقیقا همان چیزیست که به آن استایل جذاب می گویند.

پس استایل طبق تعریفی که شد می تواند عامل مهمی در جذب و نفوذ در دیگران باشد.

با انتخاب استایل مناسب قادر خواهیم بود که خود را در دل کسی که دوسش داریم و یا حتی در جمعی یا سازمانی که می خواهیم در آن پذیرفته شویم، جای دهیم !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *